A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Корчицький ліцей
Михайлюцької сільської ради
Шепетівського району Хмельницької області

Протокол засідання евакуаційної комісії №3 від 19.09.2022 р.

Дата: 16.10.2022 14:51
Кількість переглядів: 403

Протокол № 3

засідання об’єктової евакуаційної комісії

Корчицького ліцею

19 вересня 2022 р.

Присутні: Любицька З.А.- директор ліцею

Члени евакокомісії – 7

Класоводи та класні керівники - 11

Відсутні - 0

Порядок денний

  1.  Повторне опрацювання алгоритму дій працівників Корчицького ліцею у разі повітряної тривоги, уточнення функціональних обов’язків членів комісії з питань евакуації
  2. Відпрацювання дій здобувачів освіти та педагогів у разі повітряної тривоги (до початку уроків, під час навчальних занять, по дорозі до школи чи додому) та првил поведінки у захисній споруді
  3. Обговорення питання залучення працівників ДСНС для проведення спільних занять
  1. Слухали:

Караван В.О., голову об’єктової евакуаційної комісії, яка повторно ознайомила членів евакокомісії з алгоритмом дій працівників Корчицького ліцею у разі повітряної тривоги та уточнила функціональні обов’язки членів комісії з питань евакуації

         Ухвалили:

1.1. Членам евакокомісії та всім працівникам ліцею вивчити свої функціональні обов’язки та алгоритм щодо порядку евакуаційних дій працівників Корчицького ліцею у разі повітряної тривоги

2. Слухали:

Караван В.О., голову об’єктової евакуаційної комісії, яка наголосила про необхідність відпрацювання членами  евакокомісії своїх функціональних обов’язків та порядку взаємодії в межах та поза межами своєї групи з членами евакокомісії у разі повітряної тривоги та сигналу відбій повітряної тривоги, з метою запобігання некоординованих дій в роботі евакокомісії під час виникнення надзвичайних ситуацій , а також звернула увагу членів евакокомісії на виконавську дисципліну.

Караван В.О., голову об’єктової евакуаційної комісії, яка наголосила на необхідності проведення класних зборів 1-11 класів класними керівниками та класоводами та обговоренні питання щодо дій учнів  в разі сигналу тривоги на шляху до школи чи дому, під час перебування у школі, під час руху у шкільному автобусі, а також  інструкції татам і мамам, як поводитися під час повітряних тривог у школі ( відповідно до рекомендацій UNICEF Ukraine та алгоритму дій під час сигналу «Повітряна тривога») та бесід з учнями про правила поведінки у захисній споруді до початку змішаного формату навчання у ліцеї, ознайомитись з порадами від UNICEF Ukraine як вчителю готувати учнів щодня (відповідно до додатків).

      Ухвалили:

2.1. Інформацію прийняти до відома.

2.2. Постійно проводити пробні тренування з евакуації у ліцеї протягом 2022-2023 н.р..

2.3. Членам евакокомісії відпрацювати свої функціональні обов’язки та бути готовими до їх виконання.

2.4. Класоводам та класним керівникам провести класні збори, довести до відома батьків дану інформацію, наголосити на відповідальності за життя та здоров’я своїх дітей в разі сигналу тривоги на шляху до школи чи дому, опрацювати та виконувати поради від UNICEF Ukraine як вчителю готувати учнів щодня. Спланувати і провести бесіди з учнями про правила поведінки у захисній споруді

3. Слухали:

Караван В.О., яка наголосила на необхідності проведення спільних бесід щодо поведінки у випадку виникнення надзвичайних ситуацій чи при виявленні вибухонебезпечних предметів спільно з працівниками Шепетівської ДСНС.

Ухвалили:

3.1. Запросити представників ДСНС для проведення спільних бесід протягом жовтня-листопада 2022 р.

 

 Голова евакуаційної комісії                                              Вікторія КАРАВАН

Секретар                                                                             Віта ПАНОМАРЕНКО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додатки

Інструкція татам і мамам, як поводитися під час повітряних тривог у школі:

  • Будьте впевнені, що діти прямують до укриття, де є все необхідне для їхньої безпеки та комфортного перебування.
  • Підтримуйте атмосферу взаємоповаги: не турбуйте вчителів без нагальної потреби, адже під час повітряної тривоги вони першочергово дбають про дітей.
  • Пам’ятайте, що закінчення повітряної тривоги у школі синхронне з повідомленнями від держави, тож діти весь час мають перебувати в укритті.
  • Поважайте правила школи, відповідно до яких може бути заборонено забирати дитину до завершення повітряної тривоги заради дотримання безпеки всіх учасників освітнього процесу.
  • Якщо під час сигналу тривоги ви перебуваєте на території школи, дотримуйтеся загальних правил евакуації, адміністрація спрямує вас до підготовленого укриття.
  • Пам’ятайте: під час повітряної тривоги педагог не має права відпустити дитину додому на прохання батьків.

Як діяти в разі сигналу тривоги на шляху до школи чи дому?

  • Разом із батьками обрати безпечний шлях до школи та у зворотному напрямку.
  • Обрати укриття, яке дитина зможе використовувати в разі сигналу повітряної тривоги.
  • Учні мають рухатися тільки обраним маршрутом. Не зупинятися та не звертати зі шляху, визначеного батьками.
  • У цей час не можна залишатися без необхідності на вулиці. Учень має якомога менше часу проводити поза стінами школи чи дому.
  • Якщо немає можливості під час сигналу повітряної тривоги дійти до школи чи дому, дитина має зайти у визначене укриття.
  • Школяр обов’язково повідомляє батьків та класного керівника про своє місцеперебування.
  • Під час сигналу тривоги учневі не можна залишатися біля входу в укриття, треба зайти в середину.
  • Дитина має знати, що по дорозі не можна торкатися невідомих або підозрілих предметів — це може бути небезпечно для життя.

Як вчителю готувати щодня учнів?

  • Ознайомити їх із місцем розташування укриттів, правилами поведінки під час переміщення до укриття та перебування в ньому.
  • Пояснити всі дії, передбачені Планом реагування на надзвичайні ситуації або Інструкцією закладу.
  • Обговорити рюкзак безпеки: які необхідні речі школярі повинні взяти із собою в укриття.
  • Встановити або переконатися, що встановлені покажчики напрямку руху до укриттів для швидкого та безпечного переміщення.

 

 

 

 

 

 

 

Правила поведінки у захисній споруді

 

  1. Якщо ви почули звуки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки офіційного мобільного додатку «Тривога», які тривають протягом кількох хвилин, це означає попереджувальний сигнал «УВАГА ВСІМ. Після того, як ви почули дані звукові сигнали, необхідно спокійно, без паніки, під керівництвом відповідальних осіб (класні керівники, вчителі предметники під час уроку з якими пролунав попереджувальний сигнал), слідувати до найближчої захисної споруди.

 

  1. Для швидкого заповнення захисної споруди особи, що укриваються, повинні заздалегідь вивчити маршрути руху. Напрямок руху до захисної споруди зазначається покажчиками маршруту руху, вивішеними на видимих місцях.

 

  1. Особи, які прямують до укриття, повинні прибувати у захисну споруду із засобами індивідуального захисту, мати з собою: «тривожний рюкзак», який обов`язково повинен містити: дводобовий запас їжі, яка довго зберігається, легко готується та має високу калорійність,  запас води у поліетиленовій упаковці, дитячі документи (копія паспорта, свідоцтва про народження, страхового полюса, якщо є) ліки, які дитина приймає на постійній основі, засоби гігієни, похідні дитячі ложка, миска, чашка.

 

  1. Забороняється приносити у захисну споруду легкозаймисті речовини або речовини, що мають сильний запах, а також громіздкі речі, приводити тварин.

 

  1. Заповнювати захисну споруду необхідно організовано, без паніки. Розміщує людей у сховищі особовий склад формувань ЦЗ. Дітей, людей похилого віку і людей з поганим самопочуттям розміщують ближче до повітроводів.
  2. По сигналу «Закрити захисні споруди» особовий склад формувань ЦЗ, за вказівками керівника, зупиняє допуск в сховище і закриває вхідні двері.

 

 

 

  1. Учасники освітнього процесу та інші особи, які укриваються у захисній споруді, повинні виконувати усі вказівки відповідальних осіб особового складу формувань ЦЗ.

 

  1. Під час перебування в укритті забороняється:

 

  • ходити по приміщенню захисної споруди без потреби;
  • без дозволу пересувати предмети, які знаходяться  у захисній споруді;
  • відкривати захисні двері захисної споруди;
  • шуміти;
  • палити, запалювати свічки та інші освітлювальні засоби з відкритим вогнем;
  • використовувати предмети з різкими запахами.

 

  1. Покидати захисну споруду можна лише після отримання звукового сигналу «Відбій повітряної тривоги» з дозволу відповідальної особи, або в разі аварійного стану, що створює загрозу життю і здоров’ю учасників освітнього процесу, та інших осіб в укритті (наприклад, якщо там сталася пожежа, підвищено концентрацію шкідливих газів, закінчується повітря тощо).

 

  1. У разі завалу захисної споруди, або її пошкодженні, відповідальні особи не чекаючи допомоги ззовні, мають організувати роботи для відновлення можливості виходу із захисної споруди.

 

  1. Евакуацію із укриття потрібно виконувати в такій послідовності: спочатку на поверхню виходить декілька людей, для того щоби надати допомогу тим, хто не може вийти самостійно, а потім евакуюються люди старшого віку та діти, а після них — усі інші.

 

  1. Заповнене людьми укриття необхідно провітрювати та двічі на день прибирати з використанням дезінфікуючих засобів.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень