Педагогічний вісник ПОДІЛЛЯ - 2(2022)
Зоя ЛЮБИЦЬКА, директорка Корчицького ліцею Михайлюцької сільської ради Шепетівського району.
Війна безжально знищила українську весну, скалічивши їй тіло й паралізувавши думки. Але серце України б’ється. Б’ється за свободу, за демократію, за життя! Пульсуючою волонтерською артерією північної частини Шепетівського району з перших днів військової агресії росії став Корчицький ліцей. Для педагогічної, учнівської та батьківської спільноти закладу слово війна набуло інших значень, а світанок 24 лютого 2022 року став точкою відліку до наближення перемоги.
25.02.2022 Ліцей розпочинає збір продуктів харчування довготривалого зберігання для воїнів Збройних Сил України та евакуйованих осіб. Мешканці Корчицького старостинського округу, об’єднавши зусилля, протягом трьох місяців постачали продукцію у військові містечка. Перемога – це єднання.
28.02.2022 Заклад освіти стає пунктом плетіння маскувальних сіток для українських військових. Щодня до ліцею сходились і дорослі, і діти. То гамір, то тиха молитва заполонили шкільні коридори в очікуванні… Перемога – це вміння чекати.
01.03.2022 Щоранку кухня ліцею наповнюється ароматом домашніх котлет, картопляних зразів з білими грибами, дерунів, унікальних голубців за подільським рецептом, вареників, налисників, щоб на вечерю смакували захисники з територіальної оборони. Перемога – це кулінарний фронт. Завдяки небайдужим односельчанам та працівникам закладу у ліцеї підготовлені окремі приміщення для евакуйованих осіб з територій, де відбуваються активні бойові дії. Перемога – це коли моє житло – твій прихисток.
14.03.2022 Ліцей відновлює освітній процес у дистанційному форматі, продовжуючи волонтерську діяльність. 30 дітей з Київської, Житомирської, Харківської та Херсонської областей доєдналися до навчання в Корчицькому ліцеї. Налякані, мовчазні та тривожні спочатку, новоприбулі школярі зуміли адаптуватися і потоваришувати з однолітками. Соціальним педагогом закладу, класними керівниками надавалась постійна психологічна підтримка цим учням та їхнім батькам. Основним нашим завданням було впоратися зі стресом, тривожністю, тому соціальний педагог підготувала й розмістила на сторінці школи у соціальній мережі, учнівських та батьківських групах інформаційні матеріали, пам’ятки, рекомендації щодо забезпечення психологічної підтримки у період воєнного стану: «Як впоратися з тривогою на фоні невтішних новин», «Як допомогти дитині під час збройної агресії», «Що говорити дітям у надзвичайних ситуаціях», «Панічні атаки: як діяти», «Допомога дітям під час бомбардування», «Говоримо з дітьми про війну», «Як вплинути на спокій: прості дії», «Сам собі психолог: алгоритм першої психологічної допомоги», «Правило двох стін», «7 правил для батьків у час воєнної небезпеки», «Як розважати дітей в умовах ізоляції», «Кризова психологічна допомога дітям. Як говорити з дітьми про стресові події», «Заспокійливі вправи: дихання по квадрату», «Пам’ятка для батьків під час воєнної небезпеки», «Як не збожеволіти від стресу. Поради відомого психотерапевта Олега Чабана», «Чим зайняти дитину, поки звучить сирена», «Поради щодо стабілізації психологічного стану батьків і дітей, які залишили свої домівки», «10 звичок, які починаються з НЕ», «Як вберегти психічне здоров’я дітей під час війни», «Життя продовжується», «Як працювати під час війни», «Крок до покращення психічного здоров’я». Разом з класними керівниками закладу проведено в дистанційному режимі заняття: «Вплив зайнятості на зниження рівня тривоги й емоційного стану», «Вплив засобів масової інформації на психіку дітей», «Позиції у спілкуванні» для учнів 8-11 класів. «Дружба – єдність несхожих», «Скажи мені, хто твій друг», для учнів 5-7 класів. Для вчителів закладу організовано онлайнконсультування: «Профілактика та попередження емоційного вигорання», «Вплив засобів масової інформації на психіку». Із метою відволікання дітей від війни, зняття психологічної напруги для осіб з числа внутрішньо переміщених було проведено арт-терапевтичне заняття з розпису писанок.
Слова вдячності для педагогів від батьків і дітей, які повернулись у рідні домівки, є найкращим показником якісної роботи колективу закладу. Перемога – це співпраця.
09.04.2022 У Корчицькому ліцеї розпочався збір дитячої літератури для маленьких українців, які вимушено проживають у Мюнхені і дуже хочуть читати україномовні книги. Зібрана дитяча література, написана українською мовою, відправилась за тисячі кілометрів, бо перемога немає кордонів. Перемога – це читати і думати українською. освітній фронт Хмельниччини Педагогічний вісник Поділля №2 (2022) 39 15.04.2022 Учнівське самоврядування закладу ініціювало участь здобувачів освіти в акціях «Підтримуємо ЗСУ», «Лист солдату», «Маки пам’яті», «Пам’ятаємо! Перемагаємо!», «Поділись частинкою Великодня із захисником», «Писанка миру». «Close the sky over Ukraine». Приєдналися до першого міжнародного дитячого марафону «Ми – разом, ми – за мир», Всеукраїнського фізкультурного онлайн-челенджу «До перемоги!, фото-челенджу «Зоряні мрії дітей України!», «Пам’яті дітей, яких знищила війна». Зібрали малюнки до найбільшого маніфест-колажу у світі «Мамо, я бачу війну!».
Перемога – це дитячі мрії. Корчицький ліцей приєднався до Всеукраїнської кампанії «СадиПеремоги» задля ефективного використання земельних ділянок та реалізації програми самозабезпечення харчовими продуктами. Сади перемоги нашого ліцею – це й «овочевий сад»: оброблено, засіяно/засаджено 0,65га: картопля, морква, буряк, цибуля, огірки, кукурудза, квасоля, горох, кабачки, капуста, щавель, петрушка, кріп; «трояндовий сад»: 21 кущ чайно-гібридних троянд придбали та висадили педагоги закладу на подвір’ї. Сади перемоги стануть для усіх учасників освітнього процесу частиною щоденного життя в тилу! Перемога – це праця.
15.05.2022 У багатьох оголошеннях про волонтерські заходи на Шепетівщині, спрямовані на збір допомоги для ЗСУ, а також дописах військових зі Сходу фігурують слова подяки працівникам Корчицького ліцею та жителям села за надану домашню випічку. Так, наприкінці травня слова щирої вдячності адресували колективу ліцею бійці батальйону “Айдар” з фронтової передової. Бо ж випічка з Корчицького ліцею – поза конкуренцією. За надання домашньої випічки 28 травня подякувала кухарям із Корчицького ліцею одна з найбільш активних організаторок благодійного ярмарку в Шепетівці на підтримку ЗСУ Оксана Мартинюк-Саясіна. Печиво, різні інші кондитерські вироби, сирні “плетінки”, “народжені” у Корчику, фігурували й на іншому благодійному заході в Шепетівці, який проводився 19 травня. Перемога – це підтримка ЗСУ Усі учасники освітнього процесу Корчицького ліцею спільно з депутатським корпусом та громадою Корчицького старостинського округу, приватними підприємцями ТОВ «GOLD FOREST” с.Городнявка, ВО «Жінки на підтримку армії» (м.Шепетівка), активістами с. Климентовичі продовжують активну волонтерську діяльність і впевнено крокують до перемоги. Перемога – це вдячність.
Повна версія вісника за посиланням https://rada.info/upload/users_files/23562143/156b97c12e01a8e9a6ddef19cb94257e.pdf