Булінг у школі: як діяти батькам?
Булінг у школі: як діяти батькам?
Саме таке питання сьогодні обговорювали на батьківських зборах у Корчицькому ліцеї.
Начальник сектору ювенальної превенції Ольга Семенюк зазначила як реагувати, коли батьки дізналися про булінг щодо своєї дитини та куди потрібно звертатись у випадку вчинення булінгу відносно дитини.
А ось і декілька рекомендацій:
Уважно вислухайте дитину. Нерідко діти довго збираються з силами, щоб зізнатися в чомусь дорослим, тому не намагайтеся перебивати, – так можна тільки злякати дитину. Нехай вона розповість все до кінця, найчастіше вся суть конфлікту, вся основна інформація подається у двох-трьох останніх реченнях.
Заспокойте та підтримайте. Навіть якщо з розповіді стає зрозуміло, що ваша дитина теж винна, все одно, цінуйте її довіру до вас, і те, що вона прийшла до вас із зізнанням. Дайте зрозуміти, що цю ситуацію можна вирішити, в чому ви обов'язково дитині допоможете.
Контролюйте свої переживання. Не дайте емоціям взяти гору над вами, не потрібно нічого робити на гарячу голову. Розкладіть всю ситуацію по поличках, підійдіть до вирішення з холодним розумом.
Вислухайте іншу сторону. Бажано почути цю історію з вуст незацікавленої сторони, яка просто стала свідком того, що відбувається. Не завжди є така можливість, тому можна безпосередньо зв'язатися з кривдником і його батьками.